Cyklovýlet dětí ze ZŠ a MŠ Na Balabence

Jak si první cyklovýlet užili děti ze základní školy Na Balabence

18. června jsme před koncem školního roku vyrazili na výlet na kolech. Někteří spolužáci jeli na koloběžkách, proto jsme zvolili trasu, kterou zvládli i oni. Naším cílem byla pražská zoo. Odjížděli jsme od školy v 8 hodin a žáci z ostatních tříd se divili, kam jedeme a že vůbec na kolech. Myslíme si, že nám trošku i záviděli.

Naše cesta vedla po velice pěkné cyklostezce podél Rokytky. Převedli jsme kola přes velkou křižovatku na náměstí Dr.Václava Holého a pokračovali k soutoku Rokytky a Vltavy. V pravidelných intervalech jsme kontrovali rozestupy a kondici našich  koloběžkářů. Cyklostezka dále vedla podél Vltavy pod most Barikádníků do Troje. U trójského kajakářského kanálu jsme se zastavili na svačinu. Měli jsme štěstí, zrovna probíhaly kajakářské závod s mezinárodní účastí. Napjatě jsme sledovali obratnost a sílu závodníků.

Pak už nám do zoo zbývala jen chvilka. Cesta nám trvala něco přes hodinu. Kola jsme po příjezdu zamkli a nechali na jižním parkovišti a vydali se do zoo. Těžko říct, jaká zvířata se nám líbila nejvíc. Rozhodně nás upoutali velemloci, nový pavilon slonů a tradičně tučňáci.

Od zoo jsme odjížděli po 12hodině. Vraceli jsme se stejnou trasou a ke škole jsme dorazili podle plánu v 13hodin. Výlet se nám podařil, nikdo nepíchl kolo ani z kola nespadl. Těšíme se, že příští školní rok vyrazíme znovu.

Třída 6.A

Galerie fotek

 

© Praha 9

Zdravá devítka 2014

Technicky zajišťuje Ajtíci