Cyklovýlety pro děti v posledním prázdninovém týdnu

CYKLOVÝLET S DĚTMI 26.8. a 28.8.2014

V posledním prázdninovém týdnu uspořádala MČ Praha 9 ve spolupráci s městskou policí cyklovýlety pro děti. Městští strážníci nás doprovázeli po celou cestu, dohlíželi na to, aby se děti chovaly ukázněně na pražských cyklostezkách, a rovněž byli velkou oporou při plánování trasy.

Tyto cyklovýlety se uskutečnily v rámci projektu Involve, který je hrazen z operačního programu INTEREG IV.C a je spoufinancován z ERDF. Cílem výletů je budovat u dětí vztah k cyklistice, která je jednou z forem udržitelné dopravy, jež chrání životní prostředí a zároveň působí pozitivně na lidské zdraví.   

Sraz byl ráno na dětském dopravním hřišti na Proseku. Účastníci měli k dispozici bezplatné seřízení kola, které zajišťovali zkušení servismani z firmy Bikerach. Zatímco kola byla v rukou odborníků, děti se odebraly do učebny v prvním patře, kde byli poučeni zástupci Městské policie (z útvaru prevence)  o správném chování na silnici. Děti si mohly nejprve vyzkoušet seřízená kola a jízdu po křižovatkách na Dětském dopravním hřišti na Proseku a poté mohly vyjet do ulic.

 Z Proseka jsme sjeli do Podviní a dále jsme pokračovali podél Rokytky až k Vltavě. První přestávku jsme měli za Palmovkou, kde děti byly upozorněny doprovodným strážníkem Městské policie na přejezd přes světelný přechod a následně najíždění na cyklostezku pod Bulovkou. Podél Vltavy jsme dojeli až k Trojskému kanálu, kde jsme během svačiny pozorovali závodníky na kajacích a raftech, jak se perou s divokou vodou.

Občerstveni jsme pokračovali po cyklostezce kolem zoologické zahrady a podél Vltavy jsme dojeli do Trojského útulku, kde nás čekala exkurze. Zaměstnanci útulku nás provedli zařízením pro opuštěná zvířata a seznámili se svou náročnou prací. Děti byly nadšené a každý by si nejraději nějakého toho mazlíčka odvezl s sebou domů. Stihli jsme i exkurzi stájí pro koně Městské policie, která sídlí hned vedle útulku.

 Na zpáteční cestě jsme se ještě u Vltavy občerstvili a pak už bez přestávky jeli zpět na dopravní hřiště Prosek, kde na nás jako odměna čekalo grilované pohoštění.

Podle ohlasu účastníků se výlet vydařil, a tak se bude MČ Praha 9 ve spolupráci s Městskou policií a místními základními školami snažit v budoucnu uspořádat znovu nějaké další výlety.

Galerie fotek

 

© Praha 9

Zdravá devítka 2014

Technicky zajišťuje Ajtíci