Test na jízdní řád 2

(Po kliknutí lze obrázek zvětšit)
1. Moje babička je velká fanynka do fotbalu. Dokonce se musela přestěhovat co nejblíže nového stadionu jejího oblíbeného klubu, který se jmenuje Slavia. Autobusová zastávka u jejího bydliště se jmenuje stejně, jako tento sportovní klub. Poradíte mi, který autobus tam jede?
2. Když budu chtít babičku navštívit, jak dlouho mi cesta tímto autobusem bude trvat, když nastoupím na zastávce Vysočanská?
3. Kolik zastávek na znamení je po celé trase autobusu č. 151
4. Potřebuji jet autobusem č. 177 a vystoupit na zastávce Balkán. Zastávka je ale v jízdním řádu označená jako zastávka na znamení – je označena „x“. Co mám udělat, aby autobus na zastávce zastavil?
5. Na kolika zastávkách po celé trase autobusu č. 177 můžu pohodlně přestoupit na metro?
6. Stojím na zastávce Vysočanská. Je právě pondělí dopoledne a hodiny ukazují . Jak dlouho budu čekat na autobus č. 177?
7. Je právě neděle odpoledne a hodiny ukazují Za jak dlouho přijede autobus č. 177?
8. Jsem doma připravený k odchodu. Je právě středa 15 hodin a 11 minut. Cesta z domova na zastávku Vysočanská mi trvá 7 minut. V kolik hodin jede autobus č. 177, který jsem schopen nejdříve stihnout?
9. Domluvila jsem se s kamarádkou, která bydlí na zastávce Zahradní Město, že ji přijedu v sobotu navštívit. Kamarádka mi přijde naproti na zastávku v půl třetí odpoledne. Kterým nejpozdějším spojem mohu jet, abych nepřijela pozdě?
10. Mám kamaráda na vozíčku a domluvili jsme se, že si uděláme výlet. Je pro nás důležité, aby autobus byl nízkopodlažní (není třeba překonávat schody pro nastoupení do vozu). Je právě úterý, 12 hodin a 55 minut. Za jak dlouho nám jede nízkopodlažní spoj?

Výborně! Číst jízdní řády umíte, najít si správný autobus nebo tramvaj a zjistit v kolik hodin jede je pro Vás hračka.

I mistr tesař se někdy utne, nevadí, zkuste jiný test, třeba už se Vám povede získat plný počet bodů.

Možná se Vám někdy stane, že si špatně přečtete jízdní řád a autobus či tramvaj Vám ujede před nosem, ale to nevadí, když to nebude každý den.

Žádná sláva, raději se s někým poraďte.

Možná to budete mít rychlejší pěšky.

Správně zodpovězených otázek:
 
Ajtíci 2014