Test na jízdní řád metra

(Po kliknutí lze obrázek zvětšit)
1. Která linka/trasa má nejvíce stanic?
2. Jak se jmenují konečné stanice linky/trasy B
3. Které stanice jsou přestupní (z jedné linky metra na druhou-linky se zde kříží)
4. Na které lince/trase je stanice Anděl?
5. Která linka/trasa má nejméně stanic, které jsou plně bezbariérové
6. Ze stanice Hlavní nádraží se potřebuji dostat na stanici Kačerov, kolik je to zastávek?
7. Ze stanice Hlavní nádraží se potřebuji dostat na stanici Kačerov, jakým směrem je tato zastávka (do jaké konečné stanice pojede souprava, která mě na tuto stanici odveze-souprava mívá tuto konečnou stanici uvedenou vpředu u řidiče jako na obrázku)?
8. Bydlím na stanici Prosek a potřebuji se dostat na stanici Dejvická. Na které stanici musím přestoupit, pokud chci za celou cestu přestupovat pouze jednou?
9. Bydlím na stanici Prosek a potřebuji se dostat na stanici Dejvická. Na kterých stanicích musím přestoupit, pokud chci za celou cestu projet co nejméně zastávek
10. Když se potřebuji dostat ze stanice Zličín do stanice Skalka, na které stanici musím přestoupit (pokud chci jet nejkratší cestou a přestupovat pouze jednou)?

Výborně! Umíte se orientovat v plánku metra a můžete dokonce i radit ostatním

Někdy možná nastoupíte do opačné soupravy nebo vystoupíte na jiné stanici, než jste původně zamýšleli, nicméně určitě napodruhé již správnou cestu najdete.

6-7 – Cestování metrem v místech, kde to neznáte, vám může činit potíže, nicméně nevzdávejte to a trénujte! Žádný učený z nebe nespadl

Pokud si nejste jisti, jak se někam dostat, raději se zeptejte

Pokud pojedete metrem někam, kde to neznáte, nechte si doma poradit přesnou cestu, tu si někam zaznamenejte a vezměte s sebou ať nebloudíte v metru celý den!

Správně zodpovězených otázek:
 
Ajtíci 2014