Vzdělávací materiály

V této sekci naleznete materiály pro sebevzdělávání, testy a další tématicky podobné materiály.
Logická počítačová hra, ve které si zahrajete na dispečera, jehož úkolem je vypravit všechny autobusy z depa. Více informací o hře se dovíte na stránkách http://www.czc.cz/hry-zdarma-dispecer-procvicte-si-logicke-uvazovani/clanek Hru samotnou si pak můžete stáhnout z těchto stránek: http://www.instaluj.cz/dispecer?
Wikipedia: "Transport Tycoon a Transport Tycoon Deluxe (v doslovném překladu Dopravní magnát) jsou počítačové hry, kde hráč ovládá dopravní společnost. Ta může přepravovat suroviny, zboží i pasažéry po silnici, železnici, vodě i letecky. Je možné hrát i s konkurujícími společnostmi, které ovládá počítač. Hry vytvořil Chris Sawyer (TT..
"Na této stránce naleznete Simulátor pražského metra, modifikaci známého polského železničního simulátoru MECHANIK. Čeká na Vás první provozní úsek trasy C ve směru z Florence na Kačerov, dlouhý asi sedm kilometrů, na kterém leží devět stanic, a modernizovaná souprava 81-71M. Dovolujeme si Vás upozornit, že vzhledem k době uplynulé od..
Soubor vzdělávacích materiálů, her a kvízů pro 1. stupeň základní školy. Stránky jsou v angličtině, ale velmi srozumitelné. www.letzgogreen.org
Webové stránky zasvěcené dopravní výchově http://www.ibesip.cz/cz/dopravni-vychova
Interaktivní výukový program pro děti základních škol. ZDE  
HRY, KVÍZY, VZDĚLÁVÁNÍ ZÁBAVNOU FORMOU "Cílem tohoto serveru je přispět k popularizaci a propagaci dopravní bezpečnosti pro děti. Je určen zejména pro žáky na prvním stupni základních škol a je součástí vzdělávacího projektu společnosti ŠKODA AUTO – „ŠKODA hrou“. Nesnažili jsme se postihnout problematiku v kompletním..
www.cyklodoprava.cz: Články o bezpečnosti cyklistů
Cyklistika pro města: Informační brožura pro zástupce měst a obcí vydalo Ministerstvo životního prostředí
16 - 19 let Prezentace pojednává o významu chodců a cyklistů ve městě a je zaměřena na vytváření vhodných podmínek pro jejich pohyb. Materiál je určen zejména pro předměty související s řešením městské dopravy a s plánováním městských komunikací.
Pracovní list pro aktivní práci jednotlivce nebo skupiny u PC na téma doprava ve světě. Lze použít i pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.ZADÁNÍ 12 - 15 let Tvým úkolem je virtuálně absolvovat cestu kolem zeměkoule s využitím různých dopravních prostředků. Jízdenky, letenky a palubní lístky..
HRAJ O ZEMI je dobrodružnou výpravou, při které hráči odhalí spoustu záhad a dozví se mnoho zajímavostí o naší Zemi. Hra je vytvářena primárně pro žáky druhého stupně základní školy a odpovídajících ročníků gymnázií. Zahrát si ji mohou všichni, tedy nejen žáci, ale i jejich učitelé či rodiče. Hra..
  Tyto lekce slouží jako základní učební materiál Cyklistické akademie a lze je stáhnout na webových stránkách Asociace cykloměst.
 

© Praha 9

Zdravá devítka 2014

Technicky zajišťuje Ajtíci